A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bátorság. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bátorság. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. június 20., péntek

Fény van a lelkedben...

 

 “Ha az élet túl nehéznek tűnik, a világ pedig reménytelennek, maradj bátor. A legjobb ajándék amit másoknak adhatsz körülötted, az a saját bátorságod, az, hogy ragyogsz, segítesz, felemelkedsz, hogy hű vagy ahhoz, aki lenni szeretnél, és képes vagy szeretni, akármi történik is. Légy bátor, mert ebben rejlik a világ legnagyobb ereje.(…) Fény van a lelkedben: ugyanaz a fény, amely életet ad mindennek, ami körülvesz.”

2025. február 6., csütörtök

Megtörténhet bármi, hogyha hagyod...

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Megtörténhet bármi, hogyha hagyod,
Néha nem megy könnyedén, hát álmodj nagyot!
Nem kell tőle félni, a változás közel,
Egy nagyobbacska ásóval egy hegyet hordhatsz el.
Nincs előtted egy ajtó se zárva,
Pillangóként röppenj ki a nagy világra!
Minden álmod váltsd valóra, nem kell várnod másra!
Az égen minden csillag néked ragyog,
Megtörténhet bármi, hogyha hagyod.
 
- Marry Poppins -

2024. december 10., kedd

Fény van a lelkedben...

 
 
“Ha az élet túl nehéznek tűnik, a világ pedig reménytelennek, maradj bátor. A legjobb ajándék amit másoknak adhatsz körülötted, az a saját bátorságod, az, hogy ragyogsz, segítesz, felemelkedsz, hogy hű vagy ahhoz, aki lenni szeretnél, és képes vagy szeretni, akármi történik is.
Légy bátor, mert ebben rejlik a világ legnagyobb ereje.(…)
Fény van a lelkedben: ugyanaz a fény, amely életet ad mindennek, ami körülvesz.”
 
(Jennifer Healey)

2024. november 17., vasárnap

Tudod mi az igazán szexi?

 

Tudod mi az igazán szexi?
 
Az intelligencia, az szexi. A humorérzék, az is szexi. Az alázat, mely mögött magabiztosság lapul. Vagy amikor egy ember ki meri mutatni az érzéseit, mert rájött, hogy az álarc mögött sötét van és kevés a levegő. A bátorság. Amikor valaki nem az alapján hozza meg a döntéseit, hogy mit szólnak majd az emberek. Amikor egy Nő tud visszafogott lenni, de a szeme villanásából látod, hogy nagyon nem prűd. Aztán ott van a mosoly, amit nem azért kapsz, hogy lenyűgözzenek. És éppen ezért lenyűgöz, na az tudod, az nagyon szexi.
 
(Pilát Gábor)

2024. augusztus 14., szerda

Ha szép lelkedben szeretet ragyog, Isten munkatársa vagy

 

Ha szép lelkedben szeretet ragyog, Isten munkatársa vagy

Engedjük be a szeretetet szívünk belsejébe és nem lesz másnak helye, hogy odafurakodjon. Megszépül a világ, felszabadul a lélek, és szívünk a boldogság ütemére dobog. A Jóisten is tenyerébe emeli kezünket, és lelkünkön keresztül, mindent megváltoztat. Megmutatja az élet apró örömeinek értékét, hogy milyen, amikor egy mosoly elindít egy barátságot, egy halk szó véget vet egy vitának, egy tekintet megment egy kapcsolatot, és amikor az ima meghallgattatik. Rávilágít arra, hogy szeretettel a szívünkben, jónak, elégnek, értékesnek és szabadnak érezhetjük magunkat. Egyre több erőnk lesz előre haladni az úton, egyre több bátorságunk lesz belemerülni érzelmeink mély tengerébe.
 

(Deverdics Éva)

2024. augusztus 4., vasárnap

Bízz a szeretet erejében...

 

Napi Lélekhang
 
Lelked mai üzenete: A szeretet ott van benned, hogy átsegítsen minden nehézségen.
Az élet néha próbára tesz bennünket, és a nehézségek árnyékot vetnek mindennapjainkra. Ilyenkor könnyű elfelejteni, hogy a legnagyobb erőforrásunk belülről fakad.
A szeretet ott van benned, mélyen a szívedben, hogy erőt és reményt adjon a legnehezebb pillanatokban is.
Amikor úgy érzed, hogy a világ terhei túl nehezek, fordulj befelé, és találd meg azt a szeretetet, melyet önmagad és mások iránt érzel. Ez a szeretet képes áttörni a sötétséget és fényt hozni az életedbe. A szeretet nem csak érzelem, hanem egy erő, mely kitartásra és bátorságra ösztönöz.
Engedd, hogy a szeretet vezessen. Legyen az egy kedves szó, egy mosoly, vagy egy együttérző gesztus, a szeretet minden formája erőt adhat neked és másoknak is. Ne feledd, hogy a szeretet ott van benned, hogy átsegítsen minden nehézségen.
Tudd, hogy a lelked mindig melletted van, hogy emlékeztessen erre az igazságra.
Bízz a szeretet erejében, és engedd, hogy ez az erő átjárja mindennapjaidat, hogy könnyebb és boldogabb legyen az utad!
 
Vigasz a léleknek

2024. július 13., szombat

Engedd, hogy a hited vezessen és támogasson téged minden nap...

 

Napi Lélekhang
 
Ma a lelked különleges üzenetet hozott, azt üzeni, hogy a hit erőt ad a nehézségek legyőzéséhez. Ne feledd, hogy minden kihívás, mellyel szembesülsz, egy lehetőség a növekedésre és megerősödésre. Amikor hiszel önmagadban és az utadban, a legnehezebb pillanatokban is megtalálod az erőt, hogy továbblépj.
A hit nem csupán egy elvont fogalom, hanem egy mélyen benned rejlő erőforrás. Ez az erő forrása minden bátorságnak, kitartásnak és reménynek. Ha bízol abban, hogy képes vagy megoldani a problémákat és átvészelni a nehéz időket, a lelked energiája megsokszorozódik, és képes leszel felülkerekedni minden akadályon.
Engedd, hogy a hited vezessen és támogasson téged minden nap. Amikor a dolgok bonyolultnak tűnnek, és úgy érzed, hogy elveszíted a reményt, emlékezz arra, hogy a hit mindig ott van benned, és átlendít a legnehezebb pillanatokon is.
Tudd, hogy a lelked mindig melletted áll, hogy támogasson és erőt adjon neked!
Bízz abban, hogy minden, ami történik, része a nagyobb tervnek, és hogy a hited által, mindig megtalálod az utat a fény felé.
 
Vigasz a léleknek

2023. augusztus 19., szombat

A döntés a TE kezedben van. Mindig választhatsz!

 

Gyógyító oldás - Most választok, megtöröm a lehúzó mintákat, kaput nyitok a változásra!

Kell egy nagy adag bátorság és erő, hogy legyen merszünk szembenézni azokkal a tévhitekkel, lehúzó mintákkal, amik béklyóként tartanak vissza attól, hogy belépjünk Fénysorsunk kapuján.

Mindegy honnan kaptuk, kitől hoztuk - esélyek ők, tanítók az ébredésre, a változásra, hogy évezredes ősi mintákat hagyjunk magunk mögött. Mert ezek a minták nem az isteni utunkat szolgálják, nem a lelkünk ébredését, örömét szolgálják. Hanem még abban az állapotban tartanak, hogy ítélkezünk önmagunk felett, így ezzel az ítélettel nézzük a világot is és elválasztódunk a szeretet energiájától.

Olyan csodálatos korszakban élünk most, mert bár a felszínre törnek a régi minták , sokszor még azt érezzük, le is húznak minket- valójában esélyt kapunk arra, hogy GYÓGYÍTÓK legyünk. Önmagunk gyógyítói. És gyógyulásunkkal őseinket, elődeinket is a szeretet áramlásába vonjuk. S begyógyítsuk karmikus léleksebeinket is.

A döntés a TE kezedben van. Mindig választhatsz!

Felszabadítod magad a világi tükör bántó képe alól, mely csak azt mutatja hogyan bánsz magaddal és megengeded, hogy a valódi szeretet létállapotát tapasztald meg?

Elengeded, hogy mások véleménye, elvárása, rólad alkotott hamis képe irányítsa az életedet...? Vagy végre a szeretetet választod, és teljes hittel követed a Te isteni utad? Megéled és megengeded, hogy az legyél, aki vagy?

Akkor is, ha ez azzal jár, hogy elveszíts másokat...és átalakuljon minden körülötted?

Amit most veszteségnek gondolsz, lehetőség.... Lehetőség az átalakulásra, a fejlődésre, az új életre. Az örömre.

Bátorság kell, erő és hit, hogy megmutasd a világnak ki vagy valójában - letéve a megfelelés álarcát.

LÉGY AKI VAGY! Öleled magadhoz csodálatos isteni lényedet. Tapasztalni jöttél... játsz hát és élj szabadon - s ne ítéld olyan keményen önmagad.

Törj meg minden olyan régi mintát, ami elválaszt ettől. - 

( Sándor Judit)

2023. július 4., kedd

Idővel az ember megérti...

 


“Idővel az ember megérti, hogy minden történés a fejlődését szolgálja.
Minden ember, aki bántott, csupán feladatát teljesítette, szembesített önmagammal.
Az ember egyszer megérti, hogy a biztonságot nem keresnie kell, hanem megtalálnia önmagában. Mindegy, ki mit mond, a valóság a tettekben nyilvánul meg.
Az ember idővel megérti, hogy a szerelem nem egy hatalmas fellángolás és testi vonzalom, hanem egy lélekben létrejött szövetség, melyben önmagát találja meg. Rájön, hogy az igazi szerelem nem feszültséget és félelmeket hoz, hanem biztonságot és megnyugvást.
Idővel rájövünk, hogy az IGAZ emberek nem bántanak, nem aláznak, hanem biztatnak és támogatnak.
Megértjük, hogy a sors mindig azokat az embereket veti elénk, akik hordozzák a fejlődésünkhöz szükséges információkat. Minden embernek saját valósága van, attól még ő nem rosszabb vagy jobb. Csupán más.
Az ember idővel megérti, hogy nem kell mindenkit szeretnie. Elég elfogadni embertársainkat olyannak, amilyenek ők, bocsássunk meg nekik, ezzel már meg is oldódnak karmikus feladataink.
Az ember megérti, hogy az igazság sokszor csak a lelkünkben létezik, hiszen a fizikai világ teljesen mást mutat.
Idővel megtanul bízni az érzéseiben, hinni lelkének, és tisztában van vele, hogy senki más nem tudhatja, mi a jó neki, mint saját maga.
Az ember idővel megérti, hogy mindig van választási lehetősége. Mindegy, mi történt a múltban, ma mindent újraírhat. S ha megváltoznak érzései a régi eseményekről, változik a múltja, s nem lesz hatással a jövőre.
Az ember megérti, hogy mindegy, ki mit mond, csak az a biztos, amit ő megtesz. Hogy nem alapozhatja jövőjét a másik ember szavára, s nem hibáztathat mást élete alakulásáért. Ha rossz döntést hoz, nem fél kijavítani azt.
Nem beletörődik, hanem bátran változtat irányt. Tudja, ha semmit nem tesz, minden marad a régi.
Az ember idővel rájön, hogy egyedül érkezett ebbe a világba, s egyedül távozik. Hogy e két esemény között mi történik, kizárólag tőle függ. Senki nem tudhatja, mennyit tölt itt, ezért a jelenben él, kiélvezi léte minden pillanatát.
Idővel az ember megérti, hogy nem az a fontos, mit hozott a bolygóra, hanem az, mit hagy maga után...”
 
(Guzsik-Mohácsi Viktória)

2023. május 13., szombat

Az áldás ereje...

 

Az áldás ereje – Hogyan hozhatod be az életedbe a spirituális ragyogást

Szeretett Barátom,

Amikor az ember legmélyebb magányában érzi magát, az élet olyan, mintha szürke felhőkkel lenne borítva. Azonban tudnod kell, hogy mindig van remény, és az áldás minden pillanatban elérhet téged.

Egyszer réges-régen egy asszony szíve nehéz volt bánattól és szomorúságtól. Elvesztette szeretett férjét, és az élet minden terhe nehezedni kezdett rá. Azonban egy nap úgy döntött, hogy felkeresi a város templomát, hogy talán ott talál valami vigaszt a nehéz időkben.

Amikor belépett a templomba, érezte, hogy valami varázslatos dolog van jelen. Az áhítatos csendben és a csodálatos díszítésekben valami spirituális jelenlétet érzett, ami megnyugtatta a lelkét. Ahogy imádkozott, valami hihetetlen dolog történt vele. Egy angyal érintette meg a vállát, és átadott neki egy csodálatos áldást.

Az asszony érezte, hogy valami megváltozott az életében. Azóta már tudta, hogy az áldás mindig vele van, és sosem kell egyedül éreznie magát. Az élete egyre inkább ragyogóvá vált, és tudta, hogy mindig van valaki, aki vigyáz rá.

Az angyal azt üzeni neked, hogy mindig lesz remény és szeretet az életedben, ha hiszel az áldás erejében. Az élet utazása nehéz lehet, de az áldás mindig megadja az erőt és a bátorságot a nehézségek leküzdéséhez.

“Hogy ragyogják meg az én utaimat a te igéid szerint!” – Zsoltárok 119:105

szeretettel,

pozitív gondolatok

2023. január 15., vasárnap

Őrangyalod üzenete – Láthatatlan segítség

 

Őrangyalod üzenete – Láthatatlan segítség

Amikor nehéz időszakon mész keresztül, vagy az életed egy fordulóponthoz érkezett és a változás még nem látható a fizikai világban, csak az átmenet ideje és a köztes lét bizonytalansága érzékelhető, akkor se engedd, hogy eluralkodjon lelkeden a félelem.

Minden nagy változás átmeneti idejét az isteni rendezés terv-és időszerűsége vezényli az emberi sorsokban, így a tiédben is.

Bár lehet, hogy csak a káosz mindent szétrobbantó erejét látod és érzékeled, tudd, hogy ezeket a folyamatokat, az Angyalok vigyázzák.  Őrangyalod a nehéz időszakokban is melletted van és elérhető a számodra. Az angyali seregek tartják körülötted a lélek terének láthatatlan szálait, hogy biztonságossá tegyék számodra a változás idejét. Hogy erővel töltsenek el és az érzéseiden keresztül üzenjék: hamarosan minden elrendeződik, és majd megérted a történések nagyobb mozgató erőit.

S a végén nem áldozatként tekintesz magadra, hanem erős harcosként, akinek volt ereje, hite és bátorsága megbízni az isteni tervben akkor is, amikor nem az elvárásai szerint alakultak látszólag a dolgok.

A fizikai világban látható dolgok csak a felszínt tükrözik, bízz benne, hogy minden érted dolgozik!

 

Szeretettel: Sándor Judit - Angyalmentor - Jóportál

2023. január 13., péntek

Sose feledd...

 

"Nincs rosszabb annál, mint amikor elszalasztasz egy különleges embert, és még évek múlva is azon agyalsz, hogy mi lett volna, ha odalépsz hozzá. Sose feledd: a próbálkozás egy lehetőség, a siker vagy a visszautasítás egy élmény, míg a félelem miatt elszalasztott cselekedet csak a nagy büdös semmi."
 
 
(A. J. Christian)
 

2022. július 25., hétfő

Szeress és szeressenek viszont...


"Úgy éld minden napodat, mintha az volna az utolsó" - ezt szokták tanácsolni, de őszintén, kinek van erre energiája? Mi van, ha esik az eső, vagy ha az embernek kicsit nyomott a hangulata? Az egész valójában teljesen kivitelezhetetlen. Sokkal jobb, ha egyszerűen csak megpróbálsz jó, bátor és vakmerő lenni, és nyomot hagyni magad után a világban. Nem kell teljesen megváltoztatni a világot, csak azt a kicsit, ami körülötted van. Mondjuk változtasd meg az emberek életét a művészettel! Becsüld meg a barátaidat, maradj hű az elveidhez, élj szenvedélyesen, élj teljes és jó életet. Tapasztalj új dolgokat. Szeress és szeressenek viszont, ha lehetőséged van rá.
 
(David Nicholls)

2022. július 20., szerda

Az első és legfontosabb dolog...

 

Az első és legfontosabb dolog, hogy legyen bátorságunk elkezdeni.

 
(Georges Clemenceau)

2021. március 27., szombat

Hívjuk be a Jóistent otthonunkba...

 

Hívjuk be a Jóistent otthonunkba, mert gyógyítást, áldást, és csodákat tud hozni az életünkbe. Megismerteti velünk a reményt, a szeretetet és mindig tartogat számunkra örömöket is. Megnyílik bennünk a hála csatornája és más szemmel tekintünk a világra. Lelki szemeink előtt megjelennek az áldások is. A borúlátást beragyogja egy fénysugár, és szívünkbe derűt, kitartást, bátorságot juttat. Meggyőződhetünk, hogy a pozitív érzelmek rendkívül hatásosak, mert gyógyírt csempésznek a lélekbe. 

(Deverdics Éva)

2021. március 18., csütörtök

"Ne félj a világtól...

 

"Ne félj a világtól. Csak az ismeri önmagát, aki a világ fölé hajolt egyszer. Látott mélységet, magasságot és nem szédült el."
 
(Márai Sándor)

2019. december 14., szombat

Igaznak maradni...


Nem sajnálni azt, hogy olyanoknak is adtál, kik később bebizonyították nem érdemelték meg ... ERŐ.
Látni a hazugságukat és hagyni, hogy hazudjanak ... TANÍTÁS.
Nem megmagyarázni a tévedőknek, bántóknak, hálátlanoknak, mennyire embertelenek ... TARTÁS.
Átlátni a játszmáikat és hagyni, hogy játszanak, miközben azt hiszik bolondot csinálhatnak belőled ... INTELLIGENCIA.
Hallgatni az indokaikat, miért nem képesek a szeretet szerint viselkedni, átlátni, hogy ez mennyire nyomorult ... HIT.
Magukra hagyni őket, ítélet nélkül mind ebben, látva a zuhanásukat, mert nem fogadják el a kinyújtott kezed ... BÁTORSÁG.
Nem sajnálni, hogy adtál annak is, ki elárult ... NEMESSÉG.
Igaznak maradni, és végignézni az összes mocskukat, amiről azt hiszik elrejthetik ... TISZTASÁG.


/ B. B. /

2019. július 28., vasárnap

"Élni kellene megtanulni...


"Élni kellene megtanulni. Igazán élni. Felvállalni azt, akivé lettünk, és azt, akivé válhatunk. Élni kellene. Álarc nélkül, eldobva a félelmet, megélni minden percet. Nem rettegni attól, mit hoz majd a holnap, a mának élni. Megtenni azt, amire mindennél jobban vágyunk, elmondani azt, amihez valóban bátorság kell. Nevetni ott, ahol senki nem mer, és sírni, tiszta szívből. Élni kellene, elindulni oda, ahol még senki nem járt, és elérni az álmokat. Mert most élsz, és történjen bármi, élned kellene. Felvállalni, bevállalni, merni, megtenni, elindulni, elesni, felállni, könnyek között remélni, szívből nevetni. Élni kellene. Igazán."

(Todorovits Rea)

2017. október 15., vasárnap

Megtanultam teljes szívvel...


Nem értettem meg az életem értelmét, ameddig rá nem döbbentem, hogy egyetlen pillanat alatt elveszíthetem. Nem kellett hozzá tragédia, boldogság kellett hozzá. Tudod, az a világot rengető piszok nagy boldogság. Amikor érzed, azzal múlik majd el, ha elmúlsz vele. Akkor értettem meg, hogy egy életem van. Nem élhetek úgy, hogy mindenkinek megfeleljek, csak görcs lesz az egész, és nem vezet sehová. Rájöttem, hogy nekem sem kell szeretnem mindenkit, elég elfogadni, majd vállat vonva tovább menni. Megtanultam teljes szívvel csinálni a dolgokat, ami így nem megy, az más útja és nem az enyém. Meg kellett tanulnom, hogy bátor legyek. Hogy ne érdekeljen mások véleménye, mert én, én vagyok, és biztos nincs belőlem még egy. Megtanultam szeretni. A szívem mélyén, ott legbelül, bízni a másikban, meztelenre vetkőztetve a lelkem. Meg kellett tanuljam, mit és hogyan teszek, mondok, vagy gondolok, mert az élet körforgás, és egyszer minden visszatér majd hozzám. Megtanultam, hogy az idő véges, nem érek rá játszani, más képet festeni, mint aki én vagyok. Hibázom. Ezerszer, és még többet. Elfogadom, mert ember vagyok. De nem rágódom rajta, javítom, ha itt az idő, de megyek tovább. Nem görcsölök a tegnapon, mert erre nem adtak trezorba zárt nekem szánt perceket. Van a most, és hiszem, hogy van holnapom. Azt építem, tetszik vagy sem, ember vagyok. Gyarló és hibákkal tele. De vagyok, mert lennem kell. És igen, az élet, maga a boldogság.

(Theodorovits Andrea)

2016. február 29., hétfő

A bölcs ember őszinte önmagához...

 
Elhitethetjük magunkkal, hogy jó úton haladunk és magasan szállunk, ha a valóság mást mutat. A visszahúzó erő mindig saját magunk vagyunk. 
 
Az igaz EMBER nem az, aki mindig jó. Nem az, aki mindig jókedvű és mindenkit szeret. Az sem, aki képes minden helyzethez és embertársához alkalmazkodni, ezzel háttérbe szorítva saját lényét. 
 
Az IGAZ EMBER az élet minden pillanatában önmaga. Nem akar senkinek megfelelni, nem akar tetszeni. Nem játszik a szeretetért. Ha dühös, kiadja haragját. Ha megbántják, szóvá teszi. Ha Ő bánt meg, bocsánatot kér. Nem hagy kiegyenlítetlen számlát. Ha valaki rossz érzést kelt benne, azt is elfogadja. Meri megmutatni teljes lényét. 
 
Aki mindent visszafojt, önmagát rombolja. Ugyanolyan pusztító munkát végez, mintha másokat bántana. 
 
Ha Önmagad vagy, önmagadért szeretnek. Ha színházat játszol, a színészt szeretik. Közben belül őrlődsz. 
 
A bölcs ember őszinte önmagához, minden pillanatban vállalja azt, aki. Ugyanakkor nem fél szembenézni saját hibáival, s törekszik napról napra jobbá válni. 
 
Az ilyen ember az igazán bátor... 
 
(Mohácsi Viktória)