A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. augusztus 2., szombat

Benned is ott van...

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Benned is ott van
a MAG gondolatja,
szavak, érzések,
mint gondolat lények,
ott élnek benned,
ahogy te is én bennem,
tudod már a választ,
a Mag is kicsírázhat,
mi ott van benned,
MAGadban kell keresned!
 
Nem jönne létre
sem szó, sem érzet,
sem kötés, sem fonál,
se szív, se hiány,
se pillantás, se vágy,
semmilyen gondolat szál,
ha nem lenne benned,
a MAG a lelkedben,
kérdés és válasz
MAGadban elzártan,
mélyen elrejtve,
meg kell keresned!
 
MAGod, MAGom, MAGunk,
együtt, egymásban vagyunk.
 
Szaffina Nagy 2018 Március 11.

2024. november 24., vasárnap

Nem azok értik meg a legjobban egymást...


Nem azok értik meg a legjobban egymást, akik ugyanazt a nyelvet beszélik, hanem azok, akik ugyanúgy éreznek.

 

(Dzsalál ad-Dín Muhammad Rúmí)


2024. november 23., szombat

Szívből szeretem az életem!

 
Napi Lélekoldás:
 
"Az érzéseim és a gondolataim harcolnak bennem. Az érzéseim tudják hogy soha senkinek nem kell megfelelnem, de a gondolataim sulykolják hogy nincs ez így rendben. Amikor az érzéseimre figyelek akkor a pillanatokban megbúvó szeretetet keresem, de amikor a gondolataim irányítanak, akkor a szeretet elillan és a megfelelési kényszer marad helyette. Ha tehetném soha nem foglalkoznék a döntésekkel, de ennek az lett az eredménye, hogy a döntésképtelenség felemésztette a Lelkemet. Vívódok és harcolok magammal. A szívem szerint éljek, vagy mások elvárásainak megfelelve? Mit tegyek, hogy értelmet találjak az életemnek.
Lemondtam már magamról, és arról, hogy boldogságom legyen. Feladtam a küldetésem, vagy az is lehet, hogy sok nehézség miatt elfelejtettem az üzenetet, amit a Lelkembe súgtak, mielőtt megszülettem. Ideje emlékeznem arra, hogy ki vagyok én, és ideje elfelejtenem mindazt, amit a megélt történeteim a gondolataimba, a fejembe véstek.
Most két kezem a szívemre teszem, és hagyom, hogy a szívem vezessen engem. Megbocsátok önmagamnak, és megengedem magamnak, hogy tovább lépjek. A múlton változtatni nem tudok, de a jövőm boldogságáért még tehetek. Megállok egy pillanatra és új sorsot írok magamnak, aminek a címe: Szívből szeretem az életem!"
 
Végtelen szeretettel:
Váradi Andrea és Dömötör Aletta

2024. november 17., vasárnap

A szívünkben lévő szeretet nem ismer határokat...

 
Amikor a kezeim nem érik el a számomra fontos embereket, imáimmal ölelem át őket. Az imádság számomra egy csendes híd, mely összeköti a szívemet és a lelküket, lehetővé téve, hogy a távolság ne álljon közénk.
Az imáimban ott rejlik a szeretetem, a gondoskodásom és a reményem. Bárhol is legyenek, mindig érezhetik a támogatásomat. Az imáim a legnehezebb pillanatokban is átjárják őket, mint egy meleg takaró, mely védelmet nyújt és megnyugtatja a lelküket. A gondolataim és érzéseim így eljutnak hozzájuk, emlékeztetve őket arra, hogy rájuk gondolok, és hogy a szeretet ott dobog a szívemben.
Ezek az imák a közelség érzését adják, még akkor is, ha fizikailag távol vagyunk egymástól.
A szívünkben lévő szeretet nem ismer határokat, és imáink ereje képes áttörni a távolságot, hogy egyesítse a lelkeket, bármi is történjen.
 
Vigasz a léleknek

2024. november 9., szombat

A lélekből származnak a tiszta érzések...


,,Amikor hangulatod egyik napról a másikra.. amikor egyik pillanatról a másikra változik.. tudd! akkor a tudat és a lélek harcol egymással.. A tudattal próbáljuk irányítani lelkünk.. próbáljuk belsőnkre ránk erőltetni a boldogságérzetet.. hogy igen, boldogok vagyunk és tökéletes az életünk.. Ám a lélek nem ilyen egyszerű dolog.. a lélek tiszta.. nem lehet megfertőzni semmilyen hamis gondolattal.. nem hagyja megtéveszteni magát egy légvárnak.. képtelenség, hogy az elme legyőzze. A lélekből származnak a tiszta érzések, oda nem hatnak hamis illúziók. Mutathatsz bármit is.. megtéveszthetsz bárkit is.. ha a boldogság érzése nem belsődből fakad.. addig valójában soha nem is leszel boldog..”
 
 
(Melin Cedamus: SZERETLEK c. könyv)

2024. november 6., szerda

Hagyd

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hagyd
 
Csak hagyd, hogy szép legyen,
hogy odaadja kincsét a világ...
hogy el tudjon futni, ami futni akar,
és rád találjon, ami téged takar.
Ami alatt megbújhatsz,
ha oltalmat szeretnél,
és amitől erőssé válsz,
mert élni születtél.
Élni, és nemcsak lenni...
szegényen is gazdagként menni.
Nem várni a pillanatot,
de reményt kelteni...
hogy aminek el kell jönni,
az nem fog összetörni.
Tudni, hogy fogod valakinek a kezét,
és nem feltétel soha a közellét.
A távol ugyanúgy lehet közel,
ha a lelked egy másik lelket átölel.
A világ nem arról szól,
hogy mi a tulajdonod,
hanem arról, hogy ott vagy otthon benne,
ahol tán nincs is vagyonod.
Ahol egyetlen kincsed a lelked,
mert lehet bármid...
de mindig az igazi érzés a legszebb.
 
(Léria Dipán)

2024. október 25., péntek

Katona Bálint: Voltak percek

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katona Bálint: Voltak percek
 
Voltak percek,
melyek órákat értek.
Voltak órák,
melyek napokká értek.
 
Voltak napok,
melyek évvel felértek.
Voltak évek,
melyek örökké élnek.
 
Voltak döntések,
melyektől volt okom félni,
s voltak érzések,
melyekért megérte élni...

2024. október 22., kedd

Érezzük egymást!

 

 "" Nincs nagyobb gyönyörűség, mint amikor egy kapcsolat új még. Titkok vagyunk egymás számára, olvasatlan könyvek.
Mi mindent képzelek rólad! Mi mindent vetítek rád és beléd! Még nem ismerlek. Még csak az vagy, akit sejtek rólad, akinek képzellek, és akit álmodok beléd.
Az igazi találkozások pillanatában belopakodunk egymás életébe, és a lelkünk jót ücsörög egymásnál. Ugyanarra a dalra rezdülünk! Érezzük egymást!
Az emberek azt mondják, hogy nem szeretnek szenvedni. Én mégis szeretek! Szeretem, ha valaki eszeveszetten hiányzik! Ha ott lappang az a torokszorító érzés minden porcikámban, hogy mindent odaadnék abban a pillanatban, hogy újra találkozzak vele!
Érezzem újra ugyanazt a dallamot a lelkemben! Az Ő dallamát, és az ő rezdülését! "
 

(Müller Péter)


Az életben semmi sem történik véletlenül...

 

"Az életben semmi sem történik véletlenül. Sem emberek, sem pedig események nem bukkannak fel ok nélkül az életünkben. Kapcsolataink alakulásának és fejlődésének semmi köze a szerencséhez. Minden azért történik, mert erő hat rá. Ez az erő mindenkit összeköt. Ez dönti el, megtaláljuk-e magunkat vagy sem. Ez határozza meg, mit érzünk, és hogyan viselkedünk. Ha megértjük ezt az erőt, és tudatosan alkalmazzuk, pontosan azokat az embereket és eseményeket vonzzuk be az életünkbe, akikre és amelyekre mindig is vágytunk."
 
(Ruediger Schache)

Buzsik Tamás: Érezned kell!

 

 

 

 

 

 


Buzsik Tamás:
Érezned kell!


Nem mondhatok semmit, ami igazán fontos.
Nem mondhatok el semmit, amit szeretnék.
Nem mondhatom el ki vagyok,
És azt sem, hogy Te ki vagy nekem.

Mert üresek mind és némák a szavak
Csak a szemek beszélhetnek és a hallgatás;
Rabnak születik minden gondolat,
Minden érzés, minden vallomás.

Hiába próbálok, nem mondhatok semmit.
Semmit, ami mély, ami közel van a tűzhöz.
Érezned kell, mert hallani nem hallhatod soha,
Érezned kell a kimondhatatlant!

Teljes az, akinek vannak érzései...

 

"Teljes az, akinek vannak érzései.
 
Aki mer hibázni, és nem sírni felette, hogy Úristen, most mi lesz.
Mi lenne, megy tovább, és harcol, addig, amíg el nem éri a célját.
Kimutatja, ha szeret, és nem fél összetörni.
Miért is félne?
Hiszen tudja magát adni, hogy is ne tudná.
Ismeri a saját lelkét, minden egyes gondolatával tisztában van, így nincs miért félnie.
Nem a pillanatban találja ki magát.
Ő már ismeri a lelkét.
Nem gagyog butaságokat össze-vissza, tudatos.
Tudja, hogy mit akar az élettől, és hogy mennyit várhat el magától.
Nem a festék, vagy a ruha teszi vonzóvá, hanem a fellépése: ragyog, tündököl, képtelenség elmenni mellette.
Tisztában van azzal, hogy butaság a tökéletest keresni, mert olyan nincs.
Olyan viszont van, amikor találsz valakit, aki elfogad úgy, ahogy vagy.
Hiszen legbelül valójában mindannyian arra vágyunk, hogy azért szeressenek, amilyenek vagyunk.
Érezni, hogy „elég az, ami vagyok".
 
(Oravecz Nóra)

2022. december 11., vasárnap

Az érzékeny lelkűek a Világ megmentői!

Az érzékeny lelkűek a Világ megmentői!

Az érzékenyek olyanok, mint a háború után, romok közül, magukat kiverekedő kisvirágok. Az egyedi színekkel és a törékenységükkel bátran merik képviselni a reményt.
A reményt azoknak, akik megkeményedtek, azoknak kik nem találják a kiutat és azoknak, akik elhitték, hogy a megoldás, a túlélés a pusztulásban rejlik.
Az érzékenyek a társadalom reménysugarai, akik lényükkel és törékenységükkel azt kiáltják, hogy van szépség! Van hit! Együttérzés és Szeretet!
Az érzékenyek a társadalom megmentői, mert olyan értékekre tanítanak, amelyek kiveszőben vannak. Bizalomra, odaadásra, ítélet mentességre.
Az érzékenyek viszont törékenyek.
Egyetlen gonosz lépéssel el lehet pusztítani őket és láthatatlanná tenni szépségüket. Egyetlen lépéssel eltaposhatják őket azok, akik kiégtek és a sötétben ténferegnek.
A mai társadalom legnagyobb hibája, hogy nem óvja, ringatja azokat, akik még érzékenyek. Azokat, akik képesek megmutatni a Lélek szépségét.
Kérlek Benneteket, vigyázzatok az érzékenyekre! Mert ők a Ti lelketek is, akkor, amikor nem tudtok hinni abban, hogy a világunkat nem a verseny, a harc, az érdek viszi előre, hanem a szeretet puha képessége. Ez fogja átölelni a világunkat és reményt adni akkor is, ha néha oly nehéz hinni valami jóban. Valami igaziban. Valami szépben. Valamiben, amit csak érezni lehet. Abban, amire minden lélek vágyik....
 
Barna Berni írása

2022. november 9., szerda

TANÍTS MEG SZERETNI..

 

TANÍTS MEG SZERETNI..
 
Szeresd az Urat és taníts!
Aki szeret téged , annak légy a támasza, segítő jobbja
Nyújsd kezed felé, hogy érezze számíthat rád.
 
Aki szeret téged, fájdalom érte engedd, hogy válladon sírja ki bánatát, kedvesen öleld át, te légy a vigasza, mert szüksége van rád.
Aki szeret téged, azzal mindig kedves légy, mosolyogj rá, teljes szívedből, hogy érezze mennyire szereted őt.
 
Aki szeret téged azt szeresd! Szeretettel öleld át, hogy érezze ő fontos neked.
Ne szégyeld az érzéseidet, hiszen szeretet nélkül az élet semmit nem ér. Tanuld meg valakit mindig szeretnie kell, szíved boldog csak így lehet.
 
~Jáczku Julianna ~

2022. augusztus 4., csütörtök

Érezzük egymást...


"Az igazi találkozások pillanatában belopakodunk egymás életébe, és a lelkünk jót ücsörög egymásnál. Ugyanarra a dalra rezdülünk. Érezzük egymást. Van ezekben a találkozásokban valami nagyszerű és megdöbbentően furcsa.
Az élet összehoz két embert itt vagy amott, mintha a véletlen játéka volna csupán, aztán összeköti őket egy láthatatlan szövedékkel. Hogy aztán sohase felejtsük el azt a dallamot, azt az illatot, azt a hangulatot, amit elénk terelt, és azokat az érzéseket, amiket a lelkünkbe csempészett."
 
(Müller Péter)

2022. július 14., csütörtök

Az ikerláng szerelem örök tüze

 

Az ikerláng szerelem örök tüze
 
🔥 Sokféle szeretetet tapasztalhatunk meg életünkben, de ikerláng szerelem csak egy van, ahogy csak egy ikerlángunk van.
Saját tapasztalatból mondom, hogy egy érzés, egy felismerés, és a szeretet érzése egyszerre történik mindkét oldalon, pontosan egy pillanatra. Másik felem szavait idézve összeomlott a világ és ismerte azt az érzést amit keresett ami én voltam. 
🔥 Szerelmesnek lenni a másik felünkbe mennyei, megismételhetetlen, egyedi, intenzív, örök, időtlen érzés.
🔥 Az ikerlángunk a legtökéletesebb és legszexibb a világon, senkit sem szeretünk náluk jobban, az ideális és mindig vágyott Nő/Férfi után. A pár között az otthon, a béke és a harmónia időtlen érzése van. "Itthon vagyok, vagy hazaértem, ez Ő /Ő". Van egyfajta "ikerláng megszállottság" a pár között, amit jó értelemben kell érteni. Ebben rejlik az egymáshoz való állandó közelség vágya, hogy a fizikai távolság ellenére is szüntelenül egymás elméjében legyünk. Fizikailag és érzelmileg fájdalmas lehet elszakadni az ikerlángoktól, akár csak néhány órára, napra, de a szeretet és a vonzalom folyamatosan ott van.
🔥 Az érzelmek és érzések mellett ikerlángok is megosztják álmukat alvás közben, ahol mindkét fél ugyanazt álmodja, akár egymás mellett, akár távol egymástól.
🔥Ikerlángunk szeretetét és ragaszkodását folyamatosan érezzük magunkban, valójában egy érzés, amikor pontosan ugyanazt érezzük . Az ikerlángpár ismeri, érzi a másik gondolatait, érzéseit, kimondja a másik fél szavait, vagy orálisan reagál a másik gondolataira, már a kapcsolódás kezdetétől, azonnali a harmónia, a bizalommal együtt. Az ikerlángok gyakran szavak nélkül kommunikálnak az álmokon keresztül.
🔥 Az ikerlángok szeretete intenzív energiával ragyog, átalakít, gyógyít, visszahozza tiszta önmagunkhoz. Tiszta, feltétel nélküli szereteten alapul.
 
(Art Ines Honfi)

2021. október 15., péntek

Annyi szépség van az életben...

“Megérkezett az életembe az a korszak, amikor már nem a tárgyak, hanem a mozdulatok, az érzelmek, a pillanatok, a csendek, a meghittség, az összhang, a szenvedély jelenti a boldogságot. Amikor mindenné válik ülni egy kicsiny teraszon, kortyolni egy pohár pezsgőt, nézni, ahogyan egy madár felszáll, rácsodálkozni a szemben növő fa sziluettjére, és miközben alábukik a nap, beburkolózni a szellő ölelésébe. Annyi szépség van az életben. Az érzések kísérnek el végig.”

 
(forrás: Mahilot Tal)

2021. augusztus 4., szerda

Mindenki életében eljön az a pillanat...


Mindenki életében eljön az a pillanat, amikor rádöbben arra, hogy bármit és bárkit elveszíthet. Amikor a szeretet mindennél fontosabbá válik. A kemény szív felolvad, felszabadul a lélek, és csillogó szemmel, mondjuk, hogy szeretlek. Ilyenkor rájövünk, hogy soha nem késő megtanulni szeretni, soha nem késő jó érzésekkel gazdagítani a másikat. Belátjuk, hogy érdemes őszintének lenni, azt is kimondani, ami fáj, ami nehéz, és amiről azt érezzük, könnyebb nem beszélni. Megértjük, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy haragot hordozzunk, hogy összeszorított száj mögé érzéseket rejtsünk. Megtanulunk, önzetlenül adni, átkarolni az Istent, önmagunkat, és ezen keresztül mindent, ami számít. Megtanulunk hálás szívvel benne lenni a pillanatban, és befogadni mindent, amit kapunk. Gyakoroljuk az elengedést, és köszönetet mondunk, mindenért, ami megadatott. Tanultunk, fejlődtünk, tapasztalatokat szereztünk, bölcsebbek lettünk. Képessé váltunk megérezni a valódi könnyre fakasztó hálát, és szívünk legnagyobb szeretetével fejet hajtunk a Jóisten előtt.

 
(Deverdics Éva)

2021. július 23., péntek

Téged választott

Téged választott 

Ismered azt az érzést, amikor csak nézed, ahogyan alszik és a szívedből hirtelen eltűnik minden más, és megtöltődik vele?

Amikor végtelen hála önti el a lelked, hogy küldte őt neked az ég?

Mert szeret, támogat, és tudod, tisztelettel fog bánni veled, mert ezt érdemled. Mert úgy döntött, téged választ, rád bízza a titkait, a vágyait. Hogy a kezedbe teszi a kezét minden este, hogy úgy őrizhesd az álmait. Hogy képes érted változni, ha arra van szükség, és te is odafigyelsz arra, hogy mi a jó neki.

Ismered azt az érzést, amikor rohanás közben is muszáj magadhoz ölelned, akár percekig is, mert annyira jól esik a karjai között lenni, hogy szinte egy egész napra feltölt, táplál, éltet?

Két ember, akiknek érzései óvják, védelmezik egymást, mint egy láthatatlan szál, akkor is, ha nincsenek együtt. Téged választott, hogy ebben a nyakatekert, érthetetlen, nehéz, sokszor fájdalmas, mégis gyönyörű életben társad legyen. És semmi másra nem vágysz jobban, minthogy boldoggá tehesd, annak lásd minden áldott nap. 

Hogy büszkévé tedd a sikereiddel, és azt érezze, a megérdemelt nő áll az oldalán. Aki mellett nem kell félnie, aki ugyanígy védelmezi, társa, aki rábízza a titkait, a vágyait, szereti és támogatja.
S azt gondolod, mindent meg szeretnél adni, mert egyszerűen ezt érdemli?

Nézed, közben hallgatod az édes kis horkolását, mert hulla fáradt a sok munkától, és tudod, hogy minden szenvedésedért ő neked az élet ajándéka.

Ismered ezt az érzést?

(Agárdi Zsóka)

2021. május 14., péntek

Az igazi erő a hála szavaihoz fűződő ÉRZÉSBEN lakozik."

 

"Ha mihamarább meg akarod változtatni az életed, használd a hálát, hogy megemelje az energiaszintedet. Minden erődet a hálára fordítva csodák sorának leszel tanúja. A gyors változáshoz írj össze száz olyan mozzanatot, amiért hálás vagy mindennap, mígnem érzékeled a változást. ÉREZD is a hálát. Az igazi erő a hála szavaihoz fűződő ÉRZÉSBEN lakozik."
 
(Rhonda Byrne)

"A szeretet ott van benned...

 
"A szeretet ott van benned. Fordítsd magad felé, aztán adj belőle másoknak. Mindegy milyen formában és kinek. Mosolyogj az utcán a szembe jövőnek, mosolyogj a boltban a pénztárosnak, kívánj szép napot a telefonban. Adj, adj, adj. A szeretet nevében megteheted. Indíts el jó érzést csak egy embernek. Csodálkoznál, ha tudnád, hogy általad hány emberhez jut el aznap a szeretet egy cseppje. Áramlik és folyik tovább. És adj, adj, a sok mosoly valamilyen formában vissza fog jönni hozzád. Lehet hogy egy régóta keresett dolog talál meg váratlanul, amiről már le is mondtál. Visszakapod a jót. Ha látsz egy szerelemes párt, mosolyogj és engedd a jó érzést meg magadnak, hamarosan téged is megtalál. El fog űzni minden fájdalmat és rosszat, mert a szeretet minden rosszat kiolt. Elfeledteti bánatod és a múltad, átveszi egy érzés, mely semmihez sem hasonlítható. Ha szeretsz, a nap is mosolyogva kel fel és segíti az áramlatot. A szeretet nevében kérlek: Mosolyogj és Szeress!!!!
 
(Deák Nelli)