Nagy tévedés azt hinni, hogy az anyagi javak a legfontosabbak az emberi életben. Az emberi boldogsághoz szellemi, lelki javakra is szükség van. Ha az ember egy szép kertben sétálhat, ha nézheti a virágokat, fákat, a csoda szép napvilágot, hallhatja a madarak énekét, ha együtt lehet azzal, akit szeret, ha a gyermekei örömet adnak neki, ha a szüleit tisztelheti, ezek a legfontosabbak a boldogsághoz, mert ez a lélek virágos kertje.... (Wigner Jenő)
2024. szeptember 2., hétfő
Ez a dallam árad felém...
Tehát sokízű a szerelem?
VÁGYAK
VÁGYAK
Behunyom szemem, s magam előtt látlak
Mostanában sajnos, mindhiába várlak
Másra nem gondolok, rajtad kívül
Attól félek, hogy a kapcsolatunk kihűl
Mostanában sajnos, mindhiába várlak
Gondolataim - csak tenálad járnak
Csak terád tudok, gondolni szüntelen
Úgy érzem a perc, több mint végtelen
Álmaimban mindig, szemem előtt lebegsz
A valóságban is - lehet velem lehetsz
Hogy az álmom végre, valósággá váljon
S ne szeressek jobban, senkit a világon
Ne szeressek senkit, te légy az álmom
Te légy az álmom, s te légy a párom
De a valóságban, be kell hunynom szemem
Hogy a te személyed - a szemem előtt legyen.
(Szerencsés János)
Megmutatod
"Jeleket kapunk! ...
A végtelenségig és tovább, az utolsó lélegzetvételig...
Ti mindig ott lesztek Egymásnak...
Van az úgy, hogy két ember között olyan különleges, emberi ésszel fel sem fogható kötelék van, amit megpróbálhatsz ezerszer is elvágni, tűzbe vágni, tengerbe dobni, ezeregyedszer is visszanő. Mert a két lélek lélekszinten visszacsinálja. Észrevétlen, egyszerűen csak megtörténik, és Neked fogalmad sincs, mi ez az egész... Olyan, mintha valami láthatatlan erő megfosztana a szabad akaratodtól. Hiába döntenél másképp, vagy már döntöttél is, mintha odafentről beléd nyúlnának, és elragadnák azt a szabad akaratot. Annyira szeretnéd, de nincs másképp... Csak elfogadás van. Ha tudatában vagy annak, hogy nem sokan merték ezt vállalni, csak a legeslegerősebbek, akkor könnyebb. Igen, ez egy vállalás. És nem csak egyedül vállaltad, hanem a másik is a kötelékek másik végén. Neki sem egyszerűbb. Azért van ebben sok-sok szépség, csoda és jó is. Az egyik legszebb talán az, ahogy megmentitek egymást, amikor épp összedőlni készül a világ körülöttetek, hol Te Őt, hol Ő Téged. Még ha nem is úgy tűnik a külvilágban, Ti mindig ott lesztek Egymásnak, amikor épp szükséges. A körülöttetek lévők mit sem sejtenek az egészből, hisz minden ott zajlik belül... Benned és Benne. Te és Ő Együtt.
(Takács Kriszta)








