2024. augusztus 22., csütörtök

💘💘💘 Amedeo Minghi - Cantare E D' Amore - (music video)

GONDOLATOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GONDOLATOK

Ha e pillanatban olvasod versemet
Meg kell hogy értsd, háborgó lelkemet
Sok mindent szeretnék neked leírni
Amit veled szeretnék - egyszer megélni

Távol vagy tőlem - de közel érezlek
Érzéseim irántad, sokszor vétkeznek
Mert nem tudom felidézni ,hangodat
Néha már elfelejtem - mosolygós arcodat

Szeretném ha mindig, itt lennél velem
Hogy érezd - érted dobog a szívem
Ne a múltban éljünk, hanem a jelenben
Együtt szenvedélyes, végtelen szerelemben

Gondolataim - most is nálad járnak
Érzéseim irántad, válaszokra várnak
Csak egy szót szólj, s megnyugszik lelkem
De kell hogy érezzem - Te vagy a szerelmem.

(Szerencsés János) 

Kívánom, hogy mindez teljesüljön- Veled.

  

Óhaj egy hullócsillaghoz...

Kívánom, hogy sose fogyjon el a szeretet. Hogy az ajkaid évtizedek múlva is ugyanolyan hévvel csókoljanak, mint most. Hogy egymás közelében mindig ugyanezt a biztonságot és megnyugvást érezzük majd. Kívánom, hogy minden álmod valóra váljon- és mindennek a részese lehessek. Hogy a kötelék egyre szorosabb legyen- de ne fojtson el semmit kettőnk között. Hogy ne féljünk kimondani semmit, de megtegyünk mindent a másikért. Kívánom, hogy mindig legyen eszközöm, amivel felcsiszolhatom benned a vágyat, az akarást, a tettrekészséget. Kívánom, hogy kívánjalak idősen, remegve, de teljes szívemből. Hogy a köztünk lévő tűzből másoknak is jusson szikra. Kívánom, hogy a lehető legtöbb időt tölthessem el veled- nevetve, táncolva, buktatókat átlépve, de erősebben, teljesebben. Hogy fejlődést hozzak a lelkednek, úgy ahogy te emeled az én lelkem is egyre magasabbra. Hogy a szerelmünk érjen el a csillagokig-és a tengernyi csillag között ragyogtassa tovább az eget. Kívánom, hogy mindez teljesüljön- Veled.

-Agárdi Zsóka-

VÁGYAKOZÁS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÁGYAKOZÁS

Vágyom utánad éjjel - nappal
Nálad vagyok, szüntelen gondolatban
Ha eljössz néha, minden perc ünnep
Jelenléted ,az egész létembe lüktet

Függő vagyok - tőled függ létem
Boldogabb vagyok, mint valaha reméltem
Áldom a napot, amikor megismertelek
Áldom a percet, amikor megszerettelek

Te vagy nekem a kezdet - és a vég
Teérted ha kellene újra születnék
De akkor is megkeresnélek bármi áron
Csak terád vágyom, ezen a világon

Te vagy Az - akire mindig vártam
Veled sokszor, a mennyországba jártam
Nem tudtam milyen, az igazi szerelem
Csak miután megismertelek téged, kedvesem

Jobban áhítozom rád, mint a levegőre
Jobban vágyom, mint ezer szeretőre
Az életemnél is, fontosabb vagy nekem
Te vagy számomra - a megtestesült SZERELEM.

 

(Szerencsés János) 

Grigo Zoltán: Engedd még nekem

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grigo Zoltán:
Engedd még nekem
 
Néha megálltam, és néztem riadtan,
ahogy szédülten rohan a világ,
közben magamban csendesen sirattam,
amikor kertünkben meghalt egy virág.
A hó elolvadt, majd újra leesett,
az elszáradt fű tavasszal kinőtt,
hányszor akartam már mondani neked,
de szavaim megrabolta az idő.
Madarak jöttek, és ősszel elszálltak.
sápadt napfény szántotta a ködöt,
az évek némán gyűrődtek egymásra,
sokszor hullott már lomb a fejünk fölött.
Hányszor akartam már mondani neked,
egy szívem legmélyén őrzött mondatot,
elmondani, mit is jelentesz nekem,
hogy aki voltam, még most is az vagyok.
Engedd most meg, hogy a füledbe súgjam,
mit jelent a szemed, a szád, a kezed,
hogy elmondhassam újra, meg újra,
milyen rossz lenne, ha nem lennél nekem.
Megállítom a nagy, forgó kereket,
ne szálljanak el hiába az évek,
engedd még nekem, hogy szeresselek,
jobban, mint ahogy szerethet az élet.
 

Szeresd tiszta szívedből!

 

Sose szeress félig!
 
Amikor félig ég a gyertya, azt mondjuk pislákol. Hangulatot teremt. Azonban amikor valaki csak félig szeret, az erőtlen. Nem elég. Az olyan, mintha egy Nő azt mondaná: "Kicsit terhes vagyok."
Sose szeress megszokásból! Mindegy hány éves vagy, kevés időd van arra, hogy ne add bele magad teljesen, és rajongással a szerelembe. Szeresd tiszta szívedből! Annyira, hogy belesajogjon a lelked. Annyira, hogy álomból ölelkezve ébredve egy hajnalon, könnycsepp gördüljön végig az arcodon.
Ha nem így érzel, hagyd el, de félig ne szeresd!
 
Pilát Gábor

"Tudod, mi jelzi benne azt, hogy szereted ?

 

"Tudod, mi jelzi benne azt, hogy szereted ?
Az, hogy ismerős. ..Fenemód ismerős ! Szinte vártad már...
Csak azt az embert tudjuk megszeretni, aki valahonnan ismerős.
Sőt, maga a szeretet ez a felismerés: „Ezt az embert ismerem...nem tudom, honnan, de ismerem !
A Lelkemben már élt.., most felbukkant, és itt áll előttem. Ismerem.
És a többi..: idegen.. ”
Valakit megismerni és megszeretni: ugyanaz. Nagyon ritka manapság. Sajnos...
Ezért mondják, hogy „elidegenedett” világban élünk. Teli van idegenekkel... És mindenki ismerőst keres.
Ezt a ritka élményt nemcsak emberrel, de egy gondolattal, könyvvel, sőt, még egy kutyával is megélheted... Amikor kölyköt választasz Magadnak, ismerőst keresel... Száz kedves kis kutyakölyök közül azonnal felismered azt, amelyik a Tiéd...,mert ismered..
És tudod, mi az érdekes? Ő is ismer Téged !
Honnan? Rejtély... De ismer. Végre találkoztatok... "
 
(Müller Péter)

Amikor szerelmes vagy, nem számít az idő...

 

Azt mondják, hogy a szerelmesek becsapják az időt. Amikor szerelmes vagy, nem számít az idő. Semmi mást nem akarsz, mint a kedvesed társaságát élvezni. Kit érdekel, hány óra? Amikor félsz, vánszorognak a másodpercek; amikor figyeled, mikor forr már fel a víz, akkor nem forr. Az idő zsarnoksága felett aratott diadal kulcsa, hogy szerelmesnek kell lenni. Ez nem kizárólag romantikus értelemben értendő, hanem úgy, hogy tudatában kell lenni a mindent körülvevő, végtelen szeretetnek, amelynek mi is részei vagyunk.
 
(Alan Cohen)

Eljön az idő...

 

Eljön az idő, amikor már nincs szükséged kézzel fogható ajándékokra, hiszen a szekrényed tele van olyan ruhákkal amik 20 éve megvannak, és még most is szebbek jobbak, mint amilyeneket kapni lehet. Nem kellenek edények, porcelánok, mert abból is bőven kaptál életed során. Szóval... nem az kell, ami megvehető. Az kell, ami nem vehető meg. Egy mosoly, egy ölelés, egy jó szó, egy nevetés.
 
(Léria Dipán)

Rád is vár valaki. Pont rád! Ezt sose feledd! 💓


Hidd el, rád is vár valaki! Valaki, akinek nem csak egy napot fogsz jelenteni. Aki minden reggel gyönyörködni fog a kócos hajadban, az álmos szemeidben. Aki büszkén meséli a barátainak, hogy Te vagy neki! Te, aki az otthona, a szerelme, a barátja, a mindene. Rád is vár valaki. Pont rád! Ezt sose feledd! 💓

(Boros Bea)