Nagy tévedés azt hinni, hogy az anyagi javak a legfontosabbak az emberi életben. Az emberi boldogsághoz szellemi, lelki javakra is szükség van. Ha az ember egy szép kertben sétálhat, ha nézheti a virágokat, fákat, a csoda szép napvilágot, hallhatja a madarak énekét, ha együtt lehet azzal, akit szeret, ha a gyermekei örömet adnak neki, ha a szüleit tisztelheti, ezek a legfontosabbak a boldogsághoz, mert ez a lélek virágos kertje.... (Wigner Jenő)
2024. szeptember 5., csütörtök
Az ölelés varázslatára a világ rendje helyreáll
" Egy őszinte ölelés maga a megváltás.
Baader azt mondja, ha a Nőt megölelem, és magamhoz szorítom, eredeti helyére visszateszem, bordáim közé, ahonnan kivették.
Így hát amikor Őt érintem, önvalóm elveszett felét érintem.
Az ölelés csoda, melybe mindketten belehalunk! Énünk feloldódik, istenivé lesz és én már benne lakom, ő pedig énbennem.
Az ölelés varázslatára a világ rendje helyreáll. "
(Müller Péter)
"Mindig csak rohansz...
"Mindig csak rohansz, sietsz, el ne késs…és közben lekésed a legszebb pillanatokat: egy harmatcseppet a fűszálon, egy szivárványt az égen, egy csillogó szempárt… és csak messziről, már távolodva hallod meg azt, ha valaki azt mondja neked: “szeretlek…” Jó esetben meghallod…de van, hogy nem ér el a tudatodig. Mert mindig sietsz. Mert mindig rohansz. Mert mindig vannak “fontosabb dolgok…”
(Jurák Kata)
Amikor már látunk is, nemcsak felszínesen nézünk...
Csak rajtunk múlik, milyen számunkra az élet
Meglátjuk-e minden apróságban a szépet
Tudunk-e örülni az esőnek úgy, ahogy a napnak
Vannak-e, kik szívünkben örök helyet kapnak.
Ha a múltban ragadunk, nem éljük meg a jelent
Csak eltelnek az évek, s nekünk semmit sem jelent
Hisz mindig várunk valamire, s a jövőtől félünk
S észre sem vesszük, hogy szinte nem is élünk.
Hiszem, hogy a földön egyetlen élet sincs hiába
Hogy mindenki okkal születik meg erre a világra
Amikor már látunk is, nemcsak felszínesen nézünk
Csak akkor érezzük majd azt, hogy igazán élünk.
/Sun Belle versek/
...azt a percet
Papp Ádám
...azt a percet
Vágyom azt a percet,
azt az újbóli édességet,
amit akkor érzek,
amikor mosolyog rám a szemed.
Vágyom azt a pillanatot újra,
mikor szívem szívednek súgja;
Nincs más, akit akarok,
csak téged örök szerelmes szóra.
Vágyom ölelésed,
illatod, csókodból az étket.
Vágyom közelséged,
s vágyom veled az életet.
Amíg vagyunk, én őrizlek,
s hűen karolom át a lelked.
Nincs más, mit adhatok,
csak törődő, igaz szerelmemet.
Címkék:
igaz szerelem,
szerelem,
vágy,
vers
Szépség
Szépség
Lehet hogy más nem lát szépnek,
de az én szememben te vagy a legszebb,
miattad látom az eget kéknek,
egyszer majd a ráncaid is csodák lesznek.
Gyönyörű vagy, hisz a lelked ragyog,
mágia vagy te énnekem,
énekes, író, költő vagyok,
te vagy a dalom,versem,énekem.
Az évek feletted is elmúlnak,
de te semmit változol az évek alatt,
sőt vonásaid tovább lágyulnak,
szépséged ugyanaz marad.
(Dóró Sándor)
Címkék:
lelki gazdagság,
lelki szépség,
párkapcsolat,
szépség,
szerelem,
szeretet,
vers
Hanák Gábor:Ősz
Hanák Gábor:Ősz
Te utolsó, drága napsugár,
simogasd arcom, én engedem,
sebesen vágtat felénk az ősz:
gyönyörű, harcos fejedelem.
Kísérik a bíbor fellegek,
a fák is mind sorfalat állnak,
harsogják a szelek szerteszét,
hírét az eljövő világnak.
Látom, hát mégiscsak ennyi volt,
büszkén, vérvörös palástban jár,
nyomában millió rozsdafolt,
győzött: térdre hullt megint nyár.
Tudod mi a szerelem?
"– Tudod mi a szerelem? – mondta neki. – Látni azt,amit senki más nem lát. És hagyni, hogy a másik lássa azt, amit senki másnak nem akarsz megmutatni."
(Luca Di Fulvio)
Címkék:
idézet,
párkapcsolat,
szerelem
Tudod, hogy biztonságban van mellette a lelked...
"Onnan láthatod, hogy valakinek van helye az életedben, hogy nem kell győzködnöd erről.
Nem kell mindig neked keresned előbb,
nem kell mindig neked javasolni a találkozókat, hanem kölcsönösen igénylitek egymás jelenlétét.
Nincs szükség rá,
hogy pedálozz érte és nem várat meg mindig a válaszaival...
Meglep egy kedves üzenettel, egy közös programmal, egy váratlan öleléssel.
Kimutatja az érzéseit és nem játszmázik veled.
Tudod, hogy biztonságban van mellette a lelked, mert nem egyoldalú a szereteted.
Nem kell rávenned, hogy elfogadjon, vagy hogy szeressen és nem kritizál azokért a minőségeidért, amikért régóta dolgozol.
Bizonyosan tudod, hogy egymást választottátok, természetes, hogy barátok vagy társak vagytok.
A lelkeitek már rég eldöntötték, hogy egymás életének a részesei szeretnétek lenni, megmásíthatatlanul.
Abban is ugyanolyan biztos vagy, hogy ő is Téged választott.
Egyforma az energiátok, könnyedén, kapcsolódtok és akadálytalanul.
Nem titkoljátok el a szereteteteket más emberek előtt sem..és főleg nem féltek attól,
hogy elveszítsétek egymást, mert mindent átsző a biztos szeretet köztetek.
Olyan emberekre érdemes időt szánnod, akivel ilyen a kapcsolódásod.
Ezek a kapcsolatok fognak erősíteni, ahogy addig, a nem kölcsönösek gyengítettek.
Mindig lásd a saját értékeidet tisztán!
Attól, hogy valaki nem látja az értékeidet, nem azt jelenti, hogy bármit kell bizonyítanod.
Csupán csak annyit, hogy nincs vele dolgod.
Ezek a jelek, hogy nem látja azt a fényt, ami belőled sugárzik, mindez azért van, mert benne nincs fény még, ezért zavarja a világosságod.
Ahogy elengeded egy ilyen nem működő kapcsolatodat, érkezik valaki más, akivel pedig mindez magától értetődően megy.
Válts minőségi emberi kapcsolatokra, mert megérdemled. "
~Héderváry Kovács Anna~
Címkék:
ikerlélek,
lélektárs,
párkapcsolat,
szerelem,
szeretet
2024. szeptember 4., szerda
Később majd megpróbálom, hogy elmondjam neked...
„Később majd megpróbálom, hogy elmondjam neked, mennyire szeretlek. De most csak érezni tudom.”
(Honoré de Balzac)
Címkék:
idézet,
párkapcsolat,
szerelem,
szeretet
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



.jpg)




