2026. március 6., péntek

Hogyan történik az energiacsere férfi és nő között?

 
Hogyan történik az energiacsere férfi és nő között?
 
Egy férfi és egy nő akkor is energiát cserél, ha kapcsolatuk plátói, és nincs közöttük fizikai intimitás. A női energia táplálja a férfit, inspirálja ,bátorrá, erőssé és kitartóvá teszi. A férfi energia pedig ellazítja, megnyugtatja és védelmezi a nőt. Hogyan történik egy ilyen energiacsere férfi és nő között az életben?
 
Egy nő átadja az energiáját egy férfinak, amikor gondoskodik róla , amikor gondol rá, hisz benne. Természetesen, ha egy férfi és egy nő szeretkezik, akkor létrejön közöttük egy csatorna, amelyen keresztül az energia a nőtől a férfi felé áramlik. Ez a legerősebb és legmegbízhatóbb módja annak, hogy feloldódj benne, hogy ne csak a testeddel, hanem a lelkeddel is átadd magad. De a nő testi intimitás nélkül is táplálja a férfit. Vacsorát készít neki, és átadta neki az energiáját. Masszírozza és ezzel is táplálja. Megsimogatja a férfi ruháit, és átadja az energiáját.
 
Hogyan viszonozza a férfi a szívességet egy nőnek? Segítséged, védelmed, szereteted által . Amikor csodálja szépségét, energiával táplálja. Amikor azt mondja, hogy szereti, a nő biztonságban érzi magát. Amikor időt, figyelmet és a figyelem jeleit szenteli neki, a nő boldoggá válik. Így egy férfi és egy nő kölcsönösen támogatják egymást, adnak magukból egy részt.
 
De előfordul, hogy egy nő erőt ad a férfinak, a férfi pedig semmit sem ad cserébe. És ez sajnos sokszor megtörténik. Ekkor a nő nagyon hamar boldogtalannak, fáradtnak és kimerültnek érzi magát. Lehet, hogy szomorúságot, apátiát és depressziót tapasztal.
 
Milyen esetekben nem kap egy nő semmit a férfitól cserébe?
 
Ha átadja magát egy férfinak, akinek nincsenek lélekből érzései, kötődése a nő iránt. Aztán a férfi elveszti érdeklődését kapcsolatuk iránt, eltűnik, közömbössé válik iránta, és figyelmen kívül hagyja őt.
 
Ennek megfelelően a nő az intimitásuk során kialakult csatornán keresztül továbbra is táplálja a férfit energiájával, de nem kap tőle semmiféle visszatérítést, csak elpocsékolja az energiáját. Ezért nem kell rohanni az intimitásba, amennyire csak lehetséges, késleltesse ezt a pillanatot, különösen azért mivel ezt a nő dönti el, itt ő irányít.
 
Amikor egy nő egy férfival él házasságban ( kapcsolatban), és az nem akar semmilyen felelősséget vállalni, érzelmeket adni akkor hiába tesz meg mindent a nő. Gondoskodhat róla, főtt étellel, a kitakarított lakással, a kimosott ruhákkal, szeretetével együtt ad neki energiát, a férfi pedig továbbra is érzelmek nélkül kívülállóként él a kapcsolatba. A nők számára ez a helyzet nagyon kimerítő és boldogtalanná teszi őket.
 
Amikor egy nő ugyanabban a rendszerben dolgozik és keres pénzt, mint egy férfi, de a férfi nem akar segíteni neki a ház körül, ebben az esetben egyértelmű egyensúlyhiány áll fenn az energiamérlegben.
 
Amikor egy nő tovább él egy férfival, és megtudja, hogy a férfi megcsalja, az egy állapot, ha megtalálja magában az okot, és megváltoztatja magát, és rendeződik a kapcsolatuk ezáltal megváltoztatja a helyzetet, akkor visszaállítható az energia egyensúly. Azonban más, ha egyszerűen szenved, haragtól és bosszútól gyötörve, és nem tudja ezt feloldani, nagyon gyakran ilyen helyzetekben a nők elkezdenek megbetegedni, mert nincs elég energiájuk a lélek és a test gyógyítására.
 
Azt is el kell mondani, hogy az energiacsere egy férfi és egy nő között akkor is megtörténik, ha csak barátok, és annak ellenére, hogy nincs köztük szex, a szexcsakra, amely a szexuális élvezetért és a szaporodásért felelős, továbbra is aktívan magába szívja az energiát. Vagyis lehet, hogy nem is gondolnak flörtölni, de finom szinten már zajlik köztük a szex. Ami egyébként ismét azt bizonyítja, hogy férfi és nő között nem létezik barátság...
 
Szóval gondold át, kinek adod az értékes női energiádat? Visszaadja neked ezt az energiát? Feltölt, felemel, boldoggá tesz és általa jobbá-teljesebbé válsz? Nem csak a boldogságod, hanem az egészséged is múlik rajta!
 
Természetesen ez a férfiakra is igaz, csak annyi a különbség, hogy a nők természetüknél fogva gondoskodóbbak, ezáltal többet adhatnak magukból.
 
Nagy Gyula Életterapeuta, Szexuál és Párkapcsolati Coach, Csontkovács
forrás: lunar internet

2025. december 29., hétfő

Jókai Anna: Újesztendőre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jókai Anna: Újesztendőre

Békés álmainkba ne csalódjunk soha
Oltalmazzon minket angyalok mosolya
Lelkünkben béke és szeretet virítson
Düh és gaz álnokság meg ne szomorítson
Ostoba szólamra ne hajoljon szívünk
Gazdagság kísérje minden vidám léptünk

Útjaink vigyenek igaz célunk felé
Jövendőnk munkája ne váljon keresztté
Éjszaka pompásan ragyogjon csillagod
Veled lehessek, amikor csak akarod
Egymásra találjon most minden kereső
Társával éljen minden egymást szerető

Közösen tegyük szebbé ezt a világot
Ízleljünk már most mennyei boldogságot
Váljon minden titkos, szép álmunk valóra
Áldott legyen minden együtt töltött óra
Nevetni tudjunk és őszintén örülni
Odvas idő fogát messze elkerülni
Keveset mondok végül, de szépet:
Kívánok Boldog Újévet!

 

2025. december 23., kedd

Karácsonyi ének– A Karácsony Csodája

A fény ünnepe - fogadd be a szeretetet!

 

A fény ünnepe - fogadd be a szeretetet!
 
Karácsonykor mindenki ajándékoz és ajándékot fogad.
Félszeg mosolyok, halk köszönömök és a szívekben egy parázs szeretet ébred.
 
Mi lenne, ha mi emberek a tárgyak ajándékozása helyett a valódi szeretetet ajándékoznánk egymásnak?
Ha valóban megmutatnánk azt, amit a másikban csodálatosnak látunk?
 
Ha őszintén és teljes szívünkből kifejeznénk a másik szemébe nézve, hogy milyen nagyszerű dolgokat látunk benne, érzünk általa megnyilvánulni és mily gyönyörű mintákat ad ezzel a világnak?
 
És mi lenne, ha a másik fél ezt nyitott szívvel fogadná és magába elültetné a szeretet magjait?
 
Egyből egy picit szebbé válna a világunk!
 
A szeretet magjai csodákra képesek!
 
Megindítják a megbocsátás szép útját, ahol elfogadjuk a másikat olyannak, amilyen és megengedjük önmagunknak is, hogy hibázhatunk és magunkhoz öleljük sérült részeinket. Ahol elnézést kérünk a másiktól, mert megbántottuk és ő velünk együttérezve elfogadja a bocsánatkérést, mert érzi mögötte a tiszta szándékot.
 
Ez lenne a legboldogabb karácsony, mert emberi szívek újra találkoznának, lelkek újra összefonódnának és egyesülnének a szeretetben. A harag és düh elillanna és maradna a gyermeki ártatlanság, a tiszta jókedv és derű.
 
Kívánom Neked, hogy merj idén nyitott szívvel szeretni, szeretetet fogadni, bocsánatot kérni, önmagadnak és másoknak megbocsátani és engedni, hogy a szeretet áramlása megindulok közted és szeretteid között!
 
Legyen idén a szeretet maga az ajándék!

Örülünk boldogok vagyunk és készülődünk !

 

Karácsony előtt a várakozás lehetőséget ad a hangolódásra az Ünnepre! Várjuk készülünk rá ettől csodás ez az idő! Minden fényárban úszik csillog villog a sok színes égő ettől gyönyörű megadja az alaphangot! Szívünk megtelik egy olyan érzéssel ami semmihez sem fogható! Örülünk boldogok vagyunk és készülődünk ! Tudjuk miről szól erre kell fókuszálni! Nem a sok ajándék a lényeg hanem a szeretteinkkel való együttlét! A szeretet sugárzása mindenki felé! Erről szól az Ünnep! És együtt lenni a távozott lelkekkel mintha közöttünk lennének hisz velünk vannak lélekben csak test nélkül! Együtt van mindenki békében szeretetben! Békés készülődést kívánok sok szeretettel.

2025. december 21., vasárnap

" Tudod mi a karácsony?

 

" Tudod mi a karácsony? Csendben hallgatni, megérteni a gyertya táncát. Letörölni egy könnycseppet, megfogni egy kezet, átölelni azt aki hátrál,-érezni ahogy él. Hitet teremteni, ott ahol már régen veszni látszik.
Mert a karácsony a szívekben él."
 
-Wass Albert-

Most már van valamije, ami egy kicsit én vagyok...

 

Ahelyett, hogy vennék Neked valamit, amit szeretnél, valami olyat adok Neked, ami az enyém, ami tényleg az enyém. Egy ajándékot. Valamit, ami jelzi, hogy tisztelem azt az embert, aki itt ül velem szemben, és arra kérem, hogy értse meg, mennyire fontos, hogy vele lehetek. Most már van valamije, ami egy kicsit én vagyok, van belőlem egy darabkája.


(Paulo Coelho)

A karácsony azt üzeni:


 A karácsony azt üzeni:
 

Szeretni és szeretve lenni a legcsodálatosabb és legvarázslatosabb dolog a világon.

 

Év utóján, karácsonykor...

 

Év utóján, karácsonykor
kisgyermeknek lenni jó,
mikor hegyre, sík mezőre
lágyan hull a puha hó.

Számolgatni a tíz ujjon:
hány nap is van hátra még,
míg megjön a karácsonyfa,
melyen annyi gyertya ég.

(Jancsik Pál)

A karácsony szent ünnepe...

 

Az adventi készülődés és a karácsony időszaka egy különleges, meghitt, várakozással teli időszak minden évben. Kisgyerekként a “Jézuska” vagy “Télapó” által hozott ajándékokra vágyakozunk, felnőtt fejjel a karácsonyi időszak nyugalma és a szeretteink társaságban eltöltött értékes idő az, aminek különlegessége áthatja a Karácsony ünnep időszakát. Csodás érzés átélni, hogy ilyenkor valóban több odafigyeléssel és hálával vagyunk egymás iránt.

A karácsony szent ünnepe a művészeket, költőket is épp ugyanúgy lázba tudja hozni, mint bárki mást.És, valljuk be, ők egy kicsit szebben, mélyebben meg tudják ragadni és visszaadni a világnak azt az érzést, ami bennünk is ott van az ünnepek kapcsán. 

                                     

Mondják, valahányszor az idő közeleg,
Melyben Urunk születését ünnepeljük,
Egész éjjel zeng e hajnal-madár;
S hogy akkor egy se mer mozdulni szellem;
Az éj ártalmatlan; planéta nem ver,
Tündér nem igéz, nem bűvöl boszorkány,
Oly üdvös, oly szentelt azon idő.
(Shakespeare – Hamlet)

 

2025. december 20., szombat

"Karácsony készül, emberek!

 

"Karácsony készül, emberek!
Szépek és tiszták legyetek! Súroljátok föl lelketek, csillogtassátok kedvetek, legyetek újra gyermekek, hogy emberek lehessetek"!
 
/Wass Albert/

2025. december 13., szombat

Égben íródott szerelem

Kötődési minta, kémia, kompatibilitás

 
Kötődési minta, kémia, kompatibilitás
 
Mi alapján alakul ki vonzalom két ember között, és hogyan lesz belőle működőképes párkapcsolat? Az első, elengedhetetlen összetevő szerintem a kémia, vagyis az a hormonális-energetikai összerezgés, ami alapján két ember érdekesnek és vonzónak találja egymást, annak ellenére, hogy még nem ismerik a másikat. A kémia nem fogja előre meghatározni a kapcsolat minőségét, de ha hiányzik, akkor bajos vagy erőltetett lesz az ismerkedés és az intimitás kialakulása. Amikor elkezditek jobban megismerni egymást, akkor kezd nagyobb szerepe lenni a sémakémiának, amit a traumák kompatibilitásának is szoktak tekinteni. A valóság az, hogy a legtöbb ember sérült és rendelkezik gyógyulatlan traumákkal. Így ne akarjuk azt elképzelni, hogy csak két, tökéletesen gyógyult embernek van esélye boldog párkapcsolatra. A traumáknak azért valahogy meg kell férniük egymással, és persze az sem árt, ha mindketten dolgoztok magatokon, mert akkor tudtok egymás mellett gyógyulni, és megérkezni a gyógyult kapcsolatba. A kötődési minták esetében is ez a cél. A szorongó, elkerülő vagy ambivalens kötődési minták sokféle módon tudnak összekapcsolódni, de csak akkor van esély arra, hogy mindketten megérkezzetek a biztonságos kötődésbe, ha dolgoztok a traumáitokon és a személyiségeteken. A kompatibilitás pedig egy olyan dolog szerintem, amely mindezeket a szinteket áthatja: a kémiában és a kötődési mintákban is megjelenik, de még két gyógyult, biztonságosan kötődő ember is csak akkor fogja hosszú távon érezni a szerelmet és a vibrációt a kapcsolatban, ha van közöttük pszichológiai, energetikai, lelki kompatibilitás, és ez a kompatibilitás nem feltétlenül lesz meg mindenkivel.
 
(Gauranga) 

Nekünk találkozni kellett

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nekünk találkozni kellett
 
Nézlek téged, amikor olvasol.
Elgondolkodom az elmúltakon.
Amikor megismertelek az olyan jó volt!
Emlékszel, beszélgettünk sokáig ott a padon.
 
Lassan kitártuk egymás előtt a szívünket.
És észrevettük milyen egyformák is vagyunk.
Mint a tengerben a vízcsepp épp olyanok.
Nekünk találkozni kellett akkor.
 
És most nézlek hosszú percek óta.
Betelni veled ma sem tudok.
Olyan könnyű a lelkem mióta ismerlek.
Szeretlek nagyon, nagyon!
 
Nekünk találkozni kellett, ezt jól tudom.
Egymás nélkül már élni se tudnánk.
Szívünk és lelkünk is összefonódott.
A boldogság eljött hozzánk.
 
És most nézlek, hosszú percek óta.
Lelkemben pillangók repkednek.
Megsimogatom a kezed és te rám mosolyogsz.
A szerelem szavak nélkül is élhet.
 
2020. március 17.

Én a lelkemmel szeretek. Ami halhatatlan...

 

"Nem a szívemmel szeretek, és nem is a tudatommal.
A szív megállhat, a tudat felejthet.
Én a lelkemmel szeretek.
Ami halhatatlan, és sohasem felejt."
 
Rumi

Ami össze van kötve, azt sem idő, sem félelem nem szakíthatja el...

 

Amikor a nő meglátja a férfit, nincs benne kétség. Azonnal tudja, hogy ő az. A szemeiben ott a múlt, a jelen és a jövő. Az érzés elementáris, a felismerés villámcsapásként éri – hiszen már ezerszer szerette őt más életekben, más időkben.
 
De a férfi megijed. Valamit ő is érez, mélyen, a szíve legmélyén. De az ismeretlen fájdalmasan ismerős, és ez megrémíti. Nem így tervezi, nem így képzeli el a szerelmet. Egyik pillanatban minden összeáll, a másikban hirtelen túl sok lesz. A fény, ami a nőből árad, vakító – és ő még nem biztos benne, hogy készen áll ekkora igazságra.
 
„Kérlek, ne menekülj! Nem látod, hogy én vagyok az?”– kiáltja a nő némán, a lelkével.
 
De az ikerlángok útja sosem egyenes. A felismerés pillanatában az egyik fut, a másik vár. Az egyik fél kapaszkodik, a másik eltaszítja – mert az igaz szerelem nem csak édes, hanem kihívás is. Meg kell érni rá.
 
De a sors nem hibázik. Ami össze van kötve, azt sem idő, sem félelem nem szakíthatja el. Mert ahogy a lélek felismer, a test is követni fogja. A kérdés nem az, hogy megtörténik-e… hanem hogy mikor.
 
 Mert az igazi szerelem elől nem lehet elmenekülni. 
 
Ági

Az alkotó párok emelik egymást...

 

... A kapcsolatok többsége azért hal meg mert a felek kiégetik, lehúzzák egymást, majd elveszítenek mindent, mert eleve nem is tudtak építeni. Mert nem azt választották, aki az isteni párjuk, mert féltek, mert kételkedtek és a végén a pokolba zuhantak.
 
A kérdésekre nagyon egyszerű a válasz. Az emberek többsége rossz emberrel él, pedig meggyőződésem, hogy mindenkinek odateszik. Megtörténnek ezek a találkozások, de jön az ész, a kombinálás, a mi szolgálná leginkább az érdekeimet és a látszólag könnyebbet választják. Pedig a könnyebb mindig összeomlik. Minden összeomlik, amit nem két olyan lélek alkot közösen, akik értik, érzik egymás lelkét. Az alkotó párok lesznek viszont azok, akik birodalmat teremtenek, jólétet, családi boldogságot és ezt adják tovább.
 
A tétel nagyon egyszerű. Ha amellett vagy, aki a tiéd, mennek a dolgaid, bejönnek a lehetőségek, a nehézségeket is megoldjátok, nem kerestek szeretőt, nem ég ki a szenvedély, nem múlik el. Az alkotó párok emelik egymást és a környezetüket. Összefognak és szárnyalnak. Ott megszűnik mind az, ami addig nehezítette az életed, mert olyan erők szabadulnak fel az összekapcsolódásotoktól, amelyek addig soha sem voltak. Miért? Egyszerűen azért, mert mertél nem a félelmeid szerint dönteni.
 
(Barna Berni)

Gyönyörű dolgok várnak ránk...

 

Mélyen legbelül valami azt súgja, hogy minden rendben lesz. Hogy az utak görbék, de az érkezés biztos.
Gyönyörű dolgok várnak ránk, ha csak hiszünk benne.
És én elhiszem!
Azért élek, hogy elhiggyem.
És hiszem, hogy nem a kövek számítanak, amiket útközben találok, hanem a virágok, amiket magammal viszek. A szívben...
 
(Monalisa Macedó)

A hála által minden nap ajándékká válik...

 

A hála ereje – miként fiatalítja a lelket és a testet 

A hála olyan, mint egy belső elixír: kisimítja a lelket, megnyugtatja a szívet, és a testünk is hálás lesz érte.

A hála az ember egyik legősibb és legtermészetesebb érzése. Amikor kimondjuk, hogy „köszönöm”, valójában sokkal többet teszünk, mint pusztán egy udvarias szót használunk. A hála megnyitja a szívet, megváltoztatja a gondolatokat, és olyan belső erőket mozgat meg, amelyek képesek fiatalítani a lelket és a testet egyaránt. Ez az érzés nem csupán egy átmeneti hangulat, hanem életmód, amely az élet minden területére kihat.

Ha visszagondolunk a régi korokra, amikor az emberek szorosabban éltek együtt a természettel, a hála mindennapos része volt az életnek. Őseink nemcsak a föld terméséért adtak hálát, hanem a nap fényéért, az esőért, a családért, a barátságért is. Nem véletlen, hogy a népi imák és szólások is tele vannak köszönettel: „Hála Istennek a kenyérért az asztalon” – hangzott el nap mint nap. E szokás nemcsak a hit kifejezése volt, hanem egy olyan erőforrás, amely megnyugtatta a lelket és összekapcsolta az embert a világgal.

A hála egyik legnagyobb ereje abban rejlik, hogy képes megváltoztatni a szemléletünket. Ahelyett, hogy arra összpontosítanánk, ami hiányzik, és ami miatt panaszkodhatnánk, a hála segít észrevenni, mi az, ami már jelen van az életünkben. Ez a látásmód önmagában is fiatalító, mert felszabadítja az embert a hiányérzet szorításából. Amikor hálásak vagyunk, szívünkben könnyebbség születik, arcunk kisimul, és a test is oldódik a feszültségekből. Nem véletlen, hogy a hála mosolyt csal az arcra: a mosoly pedig nemcsak lelki, hanem fizikai értelemben is fiatalít.

A modern tudomány is felfedezte már a hála gyógyító erejét. Kutatások igazolták, hogy azok, akik rendszeresen átélnek hálaérzetet, alacsonyabb stressz-szinttel élnek, jobb az alvásuk, erősebb az immunrendszerük, és kevesebb gyulladásos folyamat zajlik a szervezetükben. Ezek mind olyan tényezők, amelyek lassítják az öregedést, hiszen a stressz és a gyulladás az egyik legfőbb oka a testi és lelki hanyatlásnak. A hála tehát nem csupán szép érzelem, hanem valódi gyógyír is.

A hála a lelket is fiatalítja, mert frissen tartja a gondolatokat és a szívet. Aki hálás tud lenni a legapróbb dolgokért is – egy mosolyért, egy jó szóra, a természet szépségéért –, az soha nem öregszik meg igazán belül. A hála ugyanis megtanítja az embert csodálni az életet, és ez a csodálat mindig gyermekien tiszta marad. Gondoljunk csak a nagyszülőkre, akik talán sok mindent megéltek már, de amikor hálás szívvel beszélnek az unokáikról vagy egy egyszerű kertben termett gyümölcsről, az arcuk ragyogni kezd. Ez a ragyogás a hála fiatalsága.

Érdekes módon a hála még az emberi kapcsolatokban is fiatalító erőként működik. Aki hálát tud adni másoknak, az jobban megbecsüli a szeretteit, és ezzel erősebb, szeretetteljesebb kötelékeket alakít ki. Az ilyen kapcsolatokban kevesebb a harag és a sérelem, több a melegség és a megértés. A szeretetteljes légkör pedig, amelyet a hála teremt, a lélek balzsamaként hat – és mi más fiatalítaná jobban az embert, mint az, hogy szeretetben élhet?

Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a hála mindig egyszerű dolgokból táplálkozik. Nem a nagy, különleges események adják a legmélyebb köszönet érzését, hanem a mindennapok apró ajándékai. Egy naplemente, egy madárdal, egy szelet friss kenyér vagy egy jó beszélgetés – ezek azok a kincsek, amelyekért hálát érezve az élet gazdagabbnak és szebbnek tűnik. A hála tehát nem kíván mást, csak nyitott szívet, amely észreveszi a világban rejlő szépséget.

Ha a hála erejét rendszeresen megtapasztaljuk, az életünk új színt nyer. A lélek könnyebbé válik, a test pedig rugalmasabbá és egészségesebbé. A hála lassan, csendesen, de biztosan építi fel bennünk azt a belső békét, amely minden fiatalságnál és szépségnél többet ér. Hiszen a fiatalos megjelenés önmagában keveset ér, ha nincs mögötte ragyogó lélek. A hála azonban ezt a ragyogást adja meg: belülről, tisztán és őszintén.

Végső soron elmondhatjuk, hogy a hála nemcsak a szívünket és gondolatainkat teszi fiatalabbá, hanem magát az életérzést is átalakítja. A hála által minden nap ajándékká válik, minden pillanatban ott rejlik valami szépség, amit megőrizhetünk. És aki így él, az örök fiatalság forrását hordozza magában – nem a külső látszatban, hanem a belső békében és ragyogásban.

Egészségtér